Ceturtdienā, 21. novembrī projekta "Jaunietis - nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībāietvaros, pie mums VAKS kooperatīvā viesojās 50 Smiltenes tehnikuma audzēkņi. Šo projektu īstenoja LLKA (Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija). Jaunieši iepazinās ne tikai ar mūsu kooperatīva darbību, bet apmeklēja arī mūsu biedra J.Freimaņa ZS "Mazputniņi".

Gan semināra, gan saimniecības apmeklējuma mērķis bija gūt ne tikai zināšanas par saimniecību un kooperatīva aktivitātēm vides saglabāšanā un videi draudzīgā saimniekošanā, bet arī izpratni par bioloģiski daudzveidīgu saimniecību attīstīšanu nākotnē. 

ZS "Mazputniņi" saimnieks J.Freimanis norāda, ka saimniecības modelis strādāt videi draudzīgi nākotnē savu nozīmību tikai nostiprinās un saimniekošana bioloģiski daudzveidīgā saimniecībā lauku saimniecībās kļūs par nepieciešamību. Saimniecībām būs jāpielāgojas klimata pārmaiņām, kuras diktēs savus noteikumus, piemēram, laikapstākļi.

Pie mums, kooperatīvā "VAKS" vienmēr laipni gaidīti ir gan augstskolu, gan tehnikumu un citu mācību iestāžu audzēkņi, kuriem ir vēlme gūt zināšanas un pieredzi dažādos ar lauksaimniecību saistītos jautājumos.